top of page

27.8.2022 -  Celé prázdniny fofr a šance zvládnout nějakou aktualizaci, opět nemožná :-)) Tak se pokusím alespoň maličko dohnat resty :) Začneme tím, že dnes náš nejstarší člen smečky, slaví 16 let !!! Ty náš kluku jeden, přeju ti, ať je ti stále dobře a si stále takový frajer :) Majkýsek podstoupil menší operaci očka a zvládl to na jedničku, společně s Lillynkou, které bude 16 za nedlouho, chodí na prochajdy a hravě i přes léto ujdou i k 8 km a to si myslím, že je hodně hodně dobré :) Samořejmě dědula dostal dortík od skvělé Zolly Dog Bakery, opět vůbec nezklamali a chutnalo celé smečce :) 

21.08.2022 -  Canicrossový závod Maxičkovský saďák - Konečně zase na CC závodech  s Arminkou :) A bylo z toho druhé mísečko ve veteránech :) Veterán jsem samozřejmě já :-D Sice jsme běžely jen dvě nad 39 let, ale zase jsem zvládla s Armi zabloudit a daly jsme si půl km navíc :-D Nutno podotknout, že i kdybychom nebloudily, určitě by nám to k 1. místu nepomohlo :-D Ale bylo to príma, Arminka je opravdu dříč, ta bude tahat i když poběžíme kdoví kolik km, strašně moc mě to s tímhle malým zvířátkem baví :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05. - 06.08.2022 -  TrioCACIB Praha - S Arminkou jsme se zúčastnily jen dvou dnů, pátku a soboty, měla jsem za to, že námchybí jeden CACík z Mezinárodky na šampíka, tak jsem si říkala, že to stačí :-) První den jsme si vyběhaly VD a druhý den CAC, ale když šlo potvrzení šampiona, bylo nám řečeno, že CAC z mezinárodní výstavy musí být 2x, takže jsem bohužel měla v hlavě podmínky z doby covidové a popletla jsem to :-( Ale nevadí, holt to v budoucnu ještě zkusíme a ono to třeba klapne :-) Je mi jasné, že Arminka není prostě pes na krásu, mám jí úplně na jiné účely, ale zase jsou rozhodčí, kterým se líbí, tak tomu šanci ještě snad dáme :) I tak je prostě skvělá :-) 

06.08.2022 -  Protože mám ve 40ti letech konečně řidičák a dokonce už i autíčko, po dlouhé dlouhé době, jsem mohla naložit celou smečku a vyrazili jsme na Konopiště, myslím, že staroušci si to užili na maximum, od teď zase s námi můžou kamkoliv, pokud si naplánujeme trasu, kterou zvládnou a co bych pro ně neudělala :) 

16.07.2022 - Národní výstava psů Mladá Boleslav, rozhodčí: Alexandra Grygarová - třída pracovní - V1 CAC :)

02.07.2022 -  Národní výstava psů Klatovy, rozhodčí: Alexandra Grygarová - třída pracovní - V1 CAC, Národní vítěz, BOS :)

04.06.2022 -  Klubová výstava Petrovice u Třebíče, rozhodčí Martin Sanders - Trixi třída čestná- V1 :) 

Taaaak alespoň něco jsem zvládla, taková maličká aktulka :-)) Nejde sem dát úplně vše, to bych asi ani nešla spát :-D Se smečkou jsme různě venku, s Armi jezdíme na trénincích, velmi brzo nám přibudou zase ovečky a začneme s tréninkem na vyšší zkoušku, začínáme běhat v A2, ač tam nám to asi chvilku potrvá, ale to nevadí :-) A začínáme na plno s canicrosem, přes léto jsem Armince nedávala nijak těžké dlouhé trasy, tak na tom zase zapracujeme, at jsme připravené na dogbiatlonek :) Na facebooku máme veškeré fotky, i když nejsem zrovna ten typ, který má denně fotky  z venčení a podobně, i tak myslím, že tam toho máme dost :) Taky sem objevila TikTok, což je teda momentálně trošku peklo :-D Zrušila jsem instagram, abych pořád nekoukala do telefonu a teď toto :-D Ale kdyby někdo chtěl kouknout na videjka ze života smečky, najdete mě tam pod mým jménem :-)

A poslední věc je, že máme definitivně vybraného pejska pro Arminku, je to šiperáček ze zahraničí, běhá v kategorii A3, věnuje se Ralley obedienci a je to opravdu moc pěkný a moc šikovný pejsek :) Krytí plánujeme na jaře, za včasu sem vložím určitě všecny info :-) 

Majky 16.jpg
ArmimvpPraha2022.jpg
konopistecelasmecka.jpg
FullSizeRender.jpg
NvPMB2022.jpg
NvPKlatovy2022.jpg
KVTrebic.jpg

31.05.2022 -  Je to fakt ostuda, ale opravdu ty aktulky prostě nejde stíhat :)  V prvé řadě bych chtěla napsat, že po poradě s panem Lázničkou o štěndech, jsem maličko zatím přehodnotila situaci a s kastrací Arminky počkáme do příštího jara. Pokud na tom budu zdravotně ok, rozhodla jsem se, že přeci jen šiperčí B vrh zkusíme, čili jak to vypadá, budou v plánu štěňátka šiperek na jaro 2023 :) Bylo to sice náročné, ale fakt je, že Arminka byla naprosto senzační mamka, která zvládla odrodit 4 prcky během hodinky a ani nemrkla okem. Štěnda budou v plánu na jaro, kdy už pak budou moci být pořádně venku a užívat si smečky a čerstvého vzdoušku :-)) Ale je to za rok, je to daleko, uvidíme, tak či tak, pokud se povede, bude to druhý a poslední vrh naší Arminky, myslím, že 2 jsou až dost :)

A teď trošku k atulkám, kromě toho, že jsme vlastně pořád venku, na caniskách a pořád se něco děje, se samozřejmě účastníme i dost akcí, tak tady je pár z nich :-))

První novinkou je, že je Trixi tváří aktuálního čísla časopisu Pes přítel člověka :) Autorkou fotky je Kája Kopcová a Trixulíně to tam prostě maximálně sekne ! :) Děkujeme paní redaktorce za otisknutí ! 

28.05.2022 -  Krajská výstava psů Plzeň - Doubravka - aneb náš výlet s Terezkou, Míšou, Kríšou a tibetandou Dory za naším odchovaným Kájou, na výstavu :) Šiperky dnes posuzovala paní Božena Ovesná a Kája i Armi si odnesli naprosto luxusní posudky bez jediné výtky :) Noopak, každý kdo teď Arminku vidí, jí skoro nepoznává, jak se po štěndech změnila, musím sama uznat, že jí to sekne :) Takže Kája (Afareus of Great Olympia) si odnesl ocenění VN1 a nakonec i 2. nejkrásnější štěňátko výstavy !! Moc gratulujeme !!! Je to opravdu krásný šiperák, mám z něj upřímnou radost, nádherný pes :) A Arminka si odnesla V1, vítěze třídy, Krajského vítěze a pozooooor !! Nakonec i 2. nejkrásnějšího psa ze skupiny FCI 1 !!! To se nám stalo poprvé, dnes jsem slavila narozky a lepší dárek, sem si asi nemohla přát, úžasný den to bylo ! Ještě nás navíc navštívily holky Lotynka s Majlinkou, které v Plzni bydlí, takže o to lepší :) 

22.05.2022 -  Tento den se zapíše do historie :-D Vyrazily jsme s Evčou (tentokrát bez psíků) do Hostivic. Když už běháme, řekla sem, že je správný čas na to, zkusit půlmaratonek :-D Evča mě v tom nenechala a i když jí teda bolavá noha dala pekelně zabrat, daly jsme to !!! Náš první půlmaraton máme zdárně za sebou a ani ne tak špatně, na to, že to nebyla zrovna rovinka a bylo to vesměs hlavně po asfaltu, je pro mě tempo 6,40 na kilák, víc než úžasné !! Celkem bylo odběhnuto za 2:21:37 a to je víc než parádní :) Ještě nedávno bych ani neřekla, že něco takového zaběhnu, natož v takovém čase :-D Tak a ted hurá trénovat na maraton ! (vtípek samozřejmě, to ani omylem :-D )

16.05.2022 -  Dnes proběhlo focení s Kájou v Praze, tak máme pro jednou zase krásné fotečky :) Jeli samozřejmě jen Jamie, Trixi a Armi, ale staroušci určitě nepříjdou zkrátka, jen se domluvíme na focení u nás, abych je nemusela tahat po Praze a podobně, sice zvládají venku pěkné prochajdy, ale vláčet je chuděry vlakem a po Praze, na to už to není :) Takže kuk na FOTEČKY :) 

09.05.2022 -  Den D - den, kdy se narodily naše první bíglí miminka, Bubínek, Torinka a naše Trixulka :) Už 12 let jsou tu mezi námi a já si moc přeju, ať jim zdravíčko slouží, at je jim dobře, ať mají pořád plné misky, spoustu pamlsků :) Mám vás všechny moc ráda, děti naše !! :)) Vůbec nechápu, kam ten čas tak plyne, ale pevně věřím, že spousta toho společného času, nám stále zbývá :) 

06.05.2022 -  Dnešním dnem, si Armi poslední zkoušku SA1, splnila podmínky pro přestup do SA2 !! Takže začneme o to víc makat, at dvojky pěkně zvládneme :) Strašně hezky se mi s ní běhá, časy zvládá Armi kolem 5 m/s a to se všema zonovkama i slalomem, takže uplně ideální, rozhodně máme na to, ve dvojkách běhat, pujde jen o to, jak se s tím poperu já sama, přeci jen ta pauza byla opravdu dlouhá, ale času máme dost, zaboujujeme :) Takže sbohem SA 1 a vítej SA 2 Arminko ! 

26.4.2022 -  Slavíme ! Jimbo a jeho bráškové Sparky a Jimmy, slaví 7 let !! Takže proběhl i dortík od úžasných Zolly dog bakery a je opravdu luxusní !! Jimbo se rozdělil jak s mamkou, která slaví v květnu, tak samozřejmě s celou smečkou :) Tak vše nejlepší ty kluku náš a jdeme do další sedmičky, když bůh dá a ty se nezlikviduješ tím, co vše zvládneš ukrást a sežrat, tak to zvládneme :-)) A samozřejmě jako každý rok, pusu tam nahoru Cloonýskovi, miminko naše :) 

Tak to asi prozatím stačí :) Samozřejmě běháme, agilitíme, výletujeme, caniskujeme, zvládáme toho opravdu hodně, pak je to vidět na tom, že vůbec nestíhám nějaké aktulky tady na stránkách :) Třeba se to jednou zlepší, uvidíme :-D 

01_titulka-_600.jpg
Doubravka 001.jpg
Doubravka 002.jpg
hostivicerun2022.jpg
DSC07469-Edit.JPG
Jimbo 7 let.jpg

07.03.2022 - Tolik aktualizací mi tu zase chybí, třeba naše šiperčí miminka v nových domovech, to, že máme za sebou konečně zase canicrossové závody s Arminkou, která už je naprosto v kondici a maká jak o život :) Jen nějak díky událostem ve světě, za poslední dny, nejsou buňky k tomu, vše dodělat, raději jsem pořád venku s psíčkama v lese, kde je nám dobře nebo jsme na agi tréninku či běháme s Arminkou :) Ale já tu vše dodělám, slibuju ! Každopádně všechna naše šiperčátka se mají naprosto luxusně, každé z nich získalo rodinku, jakou jsem si přála, úplně jak šitou na míru, opravdu je to úžasné :) Tak snad do pár dnů dodělám galérky a fotky z našeho pobíhání venku a běhání, budu se o to moc snažit, slibuju ! :) 

30.01.2022 - Přidané fotky ke štěňátkům, ve věku 8 týdnů, před odchodem do nových domovů :) 

Dnešním dnem už jsou celá fantastická 4 v nových domovech a ze všech jsem naprosto nadšená ! Každé naše miminko dostalo rodinku zcela na míru, přechod proběhl naprosto bez problémů, všichni jsou šikovní, mám velkou radost :-)) Zatím chodí jen samé chvály, tak snad to tak i zůstane ! :-) A my se vracíme zpět do našeho režimu, staroušci mají zpět svůj klid a zároveň se připravujeme na zítra, kdy jde Trixi a Lilly na zákrok do RegiaVet, držte nám palce ! Trixi se bude vyndavat jen neškodná cysta, ale Lillynce je potřeba vyndat nádůrek, u kterého pak budeme zjišťovat, o co jde a uvidí se co dál. Lillynce je 15 let, takže budou holky na veterině určitě po celý den, aby byly pod dozorem. Doma už mají připravené každá flocke pelíšek, které ted tak letí a opravdu musím říct, že jsou z nich psíci nadšení, budou mít klid na zotavení, tak snad vše dobře dopadne, musí :) A já určitě za nedlouho přidám zprávu o tom, jak jsou na tom a fotky miminek z nových domovů taky :-)

11.01.2022 - Přidané fotky ke štěňátkům, slavíme už 6 týdnů !!

Jinak stalo se to, že se Arminka musela odstavit, když bylo prckům 3,5 týdnů, nebylo to snadné, byl to krušný týden, ale zvládli jsme to, zvládly to miminka, zvládla to Arminka a teď už sice nekojí, ale o mimča se vzorně stará a pěkně je učí hrám a dovádění :-) A s Arminkou už tedy zase běháme. Sice běháme delší trasy, ale ona jde zatím volně, dnes už byla v zápřahu 3x500 metrů, opravdu začínáme zase pozvolna, ale je úžasné vidět ,jak strašně jí to baví, muselo jí to hodně chybět :-) Za rok 2021 jsme naběhaly krásných 1166 km, což je pro mě skoro až neskutečné, ač pro velké běžce, je to samozřejmě málo, já myslím, že to uplně stačí :) Letos jak se točí vše kolem miminek a smečky, nebylo ani žádné pfko, tak aspoň přeji vše nejlepší do Nového roku vám všem, ať vám to chodí, běhá, prostě to co sami chcete, ať je vám prostě dobře :) 

GarminConnect_20220109-104650.jpg

10.12.2021 - Naše šiperčí miminka mají konečně první pořádnou galérku ve věku jednoho týdne :-) Více u miminek :) 

015 Banda.JPG

02.12.2021 - Všechny novinky, co jsem zvládla letos, už mají svojí podstránku a zde už to bude pro novinky v příštím roce :) 

 

 

02.12.2021 - ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ ! A je to tu, první šiperčí vrh v naší stanici, je na světě :) 61 den březosti, Armince poklesla teplota, ale po celou dobu, až do druhého dne, byla úplně klidná. Ráno jsme párkrát vyběhly ven a najednou začala tlačit. Byl to děsný fičák, během hodinky a čtvrt, Arminka porodila 3 holky a kluka, jako by se nechumelilo :-) Teď si tedy to funění vynahrazuje, spouští se pořádně mlíčko, tak to jetakové protivné pro ní, ale děti krásně přibírají, tak snad je vše v pořádku :) Více info budu přidávat na ŠTĚNĚCÍ STRÁNKU, tedy budu se snažit, tyhle dny jsou ještě takové, že se snažím spát, když je to možné, pořád Armi s prckama hlídám, nemůžu se od nich prostě odtrhnout :-) Žádné miminko nemáme volné, naopak bych si přála, aby se dostalo opravdu na všechny, protože všichni zájemci o naše mimča, jsou super, moc milí lidé, ale bohužel, miminek je omezeně, takže určitě nejsou k mání, všichni už mají páníčky :) Tak a více už pak u štěňátek, zatím teda není moc co, ani fotky úplně nestíhám :-D

Tak to je naše šiperčí banda "A" of Great Olympia, narození 30.11.2021

bandaA.jpg
bottom of page