top of page

02.12.2021 - ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ ! A je to tu, první šiperčí vrh v naší stanici, je na světě :) 61 den březosti, Armince poklesla teplota, ale po celou dobu, až do druhého dne, byla úplně klidná. Ráno jsme párkrát vyběhly ven a najednou začala tlačit. Byl to děsný fičák, během hodinky a čtvrt, Arminka porodila 3 holky a kluka, jako by se nechumelilo :-) Teď si tedy to funění vynahrazuje, spouští se pořádně mlíčko, tak to jetakové protivné pro ní, ale děti krásně přibírají, tak snad je vše v pořádku :) Více info budu přidávat na ŠTĚNĚCÍ STRÁNKU, tedy budu se snažit, tyhle dny jsou ještě takové, že se snažím spát, když je to možné, pořád Armi s prckama hlídám, nemůžu se od nich prostě odtrhnout :-) Žádné miminko nemáme volné, naopak bych si přála, aby se dostalo opravdu na všechny, protože všichni zájemci o naše mimča, jsou super, moc milí lidé, ale bohužel, miminek je omezeně, takže určitě nejsou k mání, všichni už mají páníčky :) Tak a více už pak u štěňátek, zatím teda není moc co, ani fotky úplně nestíhám :-D

Tak to je naše šiperčí banda "A" of Great Olympia, narození 30.11.2021

bandaA.jpg

30.9.2021 - MÁME NAKRYTO!! Arminka těsně po biatlonu začala hárat, je to tu !! Samozřejmě mě schvátila panika, ale vše jsme zvládly :-) První odběr krve byl cca sedmý den v Mnichovicích, hodnota byla nízko, čili další odběr 10 den a to už ve vetlabu, hodnota 3,21 ng/ml už naznačila, že se nám to blíží, paní Tichá z vetlabu nám doporučila jako nejlepší dny středu nebo čtvrtek, takže nastalo velké balení věcí a s Arminkou jsme se přestěhovaly do Plzně k Šárce a holčičkám Lotynce a Majlince :) Tímto holkám moc děkuji za azyl !! S krásným Guccim jsme se střetly ve středu v odpoledních hodinách, láska to byla na první pohled, ale bohužel nedošlo ke spojení, tak jsme to nechaly být a naplánovaly rande na čtvrtek :-) Já ještě ráno došla s Armi pro jistotu jednou na krev, přímo v Plzni, hodnota nám ukázala 8,5 ng/ml a díky poradě se všemi kamarády, jsem se uklidnila, prý je to naprosto nejlepší taková hodnota, což jsem vlastně už i zjistila nedávno, díky Roxynce od Evči, čili jsme se zase zabalily a protože Gucci byl zrovna s paničkou v Brně, dohodly jsme se s Kájou, že zpátky dorazí už do Mirošek a krytí bude v klidu zahrádky :) Domů jsme dorazily kolem půl 2, stihla jsem co šlo uklidit a po 15 hod dojel pan manžel Arminky :) Ta ve chvíli, když zjistila, kdo přijel, málem prorazila bránu, v jakém byla rauši :-D Gucci vystoupil z auta, přesunuli se s Armi asi o metr dál na trávu a během dvou minutek byli spojení :) To trvalo cca 13 minutek a bylo po všem, neskutečně rychlé, klidné, naprostá paráda ! :) S Kájou jsme se dohodly, že překrývat už nebudeme, doba byla ideální, takže od teď už počkáme do cca 25 října, zda se povedlo :-) Samozřejmě sledujeme BŘEZÍ KALENDÁŘ, klidně můžete s námi, kdo chce :) Přidávám jednu fotečku z krytí a fotku samotného Gucciho, musím napsat, že se k sobě náramně hodí, opravdu strašně moc, tohoto pejska jsem si vybrala cca před rokem a k jinému jsme se už ani s Armi nedostaly, nebylo to potřeba, jsem opravdu spokojená :) Tak nám držte tlapky ! 

 

18.9.2021 - DOG BIATLON 2021 - Aneb po roce na místě činu :-) Minulý rok byl pro mě biatlon utrpením, za prvé jsem běhala relativně krátce, za druhé jsem neběžela do té doby 10 km a za třetí, jsem měla uplně odrovnané lýtko a celý závod jsem odpajdala :-D V loňském roce, jsme závod zvládly s Armi za 1:07 hod. a byly jsme předpooslední, čili můj cíl letos byl ten, že to prostě zvládneme rychleji a hlavně s úžasným pocitem a to se povedlo ! Čekala sem, že to Armi nebude až tak bavit, přeci jen den dva před háráním, ale Arminka je Arminka, ta i díky té atmosférce, celý závod odmakala opravdu naplno, pomáhala mi co to šlo a bylo to prostě úžasné ! Navíc jsme měly náš skvělý tým v podobě Marti a Rosti, kteří nám udělali fotečky a celou dobu nás poháněli vpřed, za to moc děkuji !!! Měly jsme tu být společně s Evčou a půjčenou Xenou od Jíťi, ale protože se Roxynka rozhodla, že prostě miminka příjdou na svět den před biatlonem, zůstala samozřejmě Evča u ní a štěňátek, což je jednoznačně důležitější ! Závodů ještě bude :-) No a my odběhly bez 150 metrů, 10 km za 52 minut !! Máme nejenže osobní rekord, ale umístily jsme se přesně uprostřed, na 11tém místě z celkových 23 závodnic, malých pejsků bylo ze všech jen 3 ks a mezi nimi Arminka, jsou to malý hrdinové :) A ještě se musím pochlubit, ze všech 23 žen v kategorii enduro, jsem jako jediná měla uplně čistou střelbu, jako jediná sem trefila všech 10 terčů a to je sakra hustý :-D Čili prostě skvělý den, závod jsme pak s Marti, Rosťou a Yvčou, zakončili výbornou pizzou, co víc si přát :-)) Máme pár fotek, tak přidávám i s celkovými výsledky a už teď se těšíme na příští rok ! :) GALÉRKA

kryti2.jpg
kryti1.jpg
0002.jpg

05.08.2021 - ŠIPERČÍ VÍKEND 2021 :) Co napsat, krásné 4 dny, strávené v Ratenicích, 4 dny plné agilit, dogdancingu, canicrossu, povídání o canisterapii, prostě to bylo celé boží :) Agility běhala Arminka, ale běhali samozřejmě i bíglíci Trixi s Jamim, Trixinka, ač má léky na srdíčko, si to tak strašně užívala, ale tak strašně moc. Měla samozřejmě překážky co nejníž a hodně jsem jí šetřila, ale na parkuru celá zářila, popoháněla mě, uplně jako dříve :) Jamie se taky ale nenechal zahambit, běhal celé 4 dny a běhal s chutí, třeba není tak rychlý, ale je mu to naprosto jedno, rozhodně je nechám zase běhat častěji ! :) Fotky máme a máme jich spoustu od Dominiky Petrlíkové, moc děkujeme ! ZDE JE ODKAZ NA GALÉRKU :) 

Jinak jsme v týdnu vyrazily s Arminkou a Evčou a Nordikem do Jesenice, kde probíhal trénink na dog biatlon, kter se nám blíží (už za měsíc !! A bylo to parádní, sice jsme naběhali 3 km, ale s ohledem na to horko a na opatrnost kvůli přehřátí psů, to bylo naprosto dostačující, za mně fakt akorát, trénink byl hlavně zaměřený na střelbu a to nás bavilo moc :)) Už ted se těšíme na další trénink, kam vemem i ohařku Xenu, se kterou si zkusí zaběhat Evča páč Roxynka bude za měsíc mamkou, tak má běhací pauzu :) A tu je taková malá kolážička :-D 

inCollage_20210811_202342187.jpg

05.08.2021 - V červenci jsme s Arminkou vyrazily k panu MVDr. Beránkovi na veterinu Poděbradská a podstoupila holka vyšetřen DOV, u šiperek se toto vyšetření moc nedělá, nicméně u ovčáků jako takových ano a já byla zvědavá :-) Pan doktor řekl, že Arminka má krásně zdravá očka a je tedy prostá všech očních vad, hurááá :) Někdy v půlce září, by měla Armi začít hárat a nic nám nebrání v tom, vyrazit pak za ženichem a že jsme si daly s výběrem záležet, je to krásný pes :) Plakátek už je ve výrobě, brzo zveřejním :) 

05.08:2021 - Pro jednou zase focení :) Dorazila za námi Kája Kopcová (Kája - foto) a já vzala celou smečku na Hlásku a fotilo se a fotilo :) A vznikly z toho naprosto senzační fotky, mám velkou radost ! Přidala se k nám i Evča s Aníkem a Miou, tak to bylo príma, už ted se těším na nějaké další, focení nás prostě baví :) Tak zde je GALÉRKA :)

13.06.2021 - Zatím nemůžu nějak přijít na to, aby se mi správně posouvaly fotky, když sem píšu text, v tomto je tenhle web trošku nedomyšlený, tak sepíšu novinky a fotky budu dávat jako samostatné album, abych tu nemusela vše přesouvat pořád dokola :) 

První novinkou je, že máme s Armi splněnou vytrvalostní zkoušku !!

Vytrvalostní zkouška v Kyškovicích u Roudnice nad Labem aneb našich prvních 20 km v běhu

Arminka - zkouška splněna

Roxynka - zkouška splněna

 

Včera nás ráno naložila Evička Ošťádalová s Roxynkou do auta a vyrazily jsme směr Roudnice nad Labem, vydaly jsme se splnit si další zkoušku a zároveň vyzkoušet, jak moc dobře máme ten běh natrénovaný Obě holky samozřejmě přímo vytrvalost trénují pravidelně a o to víc před touto zkouškou, aby to jejich tělo znalo, abychom i my věděly, že to prostě zvládnou. Akorát nás rekord byl prozatím 15-17 km tak to i tak byla výzva :)

Musím říct, že terén byl úžasný, kopečky nějaké byly, ale celkově se prostě běželo úžasně a holky makaly, vůbec nás v tom nenechaly během těch 20 km jsou povinné 2 kratší pauzy které jsme využily k doplnění tekutin a vykrokovani se, páč úplně zastavit nelze, já sama bych se pak už nerozeběhla :)

Celkový čas bych řekla, jsme měli my bežci s kolařema hodně podobný, všichni prostě běželi nebo jeli úměrně k počasí (i když se běželo hned z rána) a úměrně ke psům, aby pro ně samotné to bylo co nejpříjemnější :)

Bylo to supr, moc příjemná atmosféra a troufnu si říct, že bígla se šiperkou, na této zkoušce výdají hodně hodně ojediněle snad pan budou i fotky přímo z běhu, zatím alespoň pár přímo ze zkoušky vloženo do galérky, viz níže :-) 

05.-06.06.2021 - Speciální a klubová výstava beagle clubu ČR aneb poslední Trixulky výstava :-) První den posuzovala paní Miloslava Šišková a  Trixulka získala Výbornou 1 a klubový vítěz veteránů !! Druhý den posuzovala Bára Budková a Trixulka si odnesla Výbornou 3, celý víkend se hrozně snažila, byla skvělá, ale druhý den už byla únava znát, proto si myslím, že v nejlepším se má přestat a výstavy tímto ukončujeme a myslím, že jak nejlepe to jen šlo :) Vystavovalo se tyto dva dny i dost vnoučátek, pravnoučátek, někdo dostal výbornou, někdo velmi dobrou, pravnoučátko Rexík dokonce CACíka, každopádně zvládli to všichni naprosto bravůrně, klobouk dolů na to, že většina z nich, byla na výstavě vůbec poprvé :) Jamiho dcerunka Kiruška opět zaválela a jeden den získala CAC z 28 fen !! A druhý den dokonce CAC a vítězku speciální výstavy, nemůžu být víc hrdá, gratuluju !!!

GALÉRKA NOVINKY OD 9.5. DO 13.6.2021

 

09.05.2021 - Dnes je to 11 let, co se narodily "áčka"  11 let, co na svět vykoukla Trixulína, která záhy dostala přezdívku pižďulína  a už ji to zůstalo  11 let, kdy jsem ji poprvé držela v ruce a od první setinky jejího života věděla, že už jí nepustím a tak se stalo  11 let a každou noc leží na svým místečku, natažená podél mne s hlavou na polštáři  Pro mne výjimečný pes, jednoznačně  11 let, ale rozhodně v kondici, ráda teď pořád blbne s Jamim i Armi a spíš se chová jako mimino :-)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vše nejlepší Trixu, vše nejlepší Torinko a Bubí, koukejte nám poslat fotky, ač o Torče vím, Bubí nechť to kouká dohnat! Užijte si oslavu už po 11té, máme vás moc rádi :-))

 

03.05.2021 - Zúčastnily jsme se s Arminkou jednoho z dalších virtuálních běhů, tentokrát to byl "běh pro normálně postižené" :) účast nebyla vysoká, zaběhlo si v naší kategorii závod jen pár lidí, kdyby běželi všichni, těžko budeme na bedně, ale vůbec nevadí, máme tedy naše další druhé místečko, ale co víc, na 5 km je to náš prozatím nejrychlejší běh, takže mám radost :-) Nicméně kromě virutálů, kde se snažím překonávat, běháme opravdu s poklidem, v mírném tempu, Armi teď více na volno, páč pro ní zápřah není uplně zajímavý, když se neběží rychle, šiperka no :-D Takže se tolik neničím a jde to, běžím sice pomaleji, ale pro změnu o dost delší trasu, takže jo, jsem spokojená :-)

 

 

 

 

01.05.2021 - Byla jsem opět fotit pejsky, tentokrát teda Arminku, Trixi a Jamiho. Staroušci Lilly s Mikeym, zůstali doma, né že by nezvládali dlouhé prochajdy, zvládají zatím vše, ale přece jen, vláčet je po Praze a tolik cestování, už potřebují sem tam taky trošku klidu :-) Ale slíbila jsem jim, že jim to vynahradím, určitě fotografka Kája dorazí zase potom k nám, až bude hezčí počasí a nafotíme celou smečku :-) Nicméně fotily jsme na Karlově mostě, na staré Praze a vyšly krásné fotky, jsem nadšená :-) GALÉRKA ZDE

26.04.2021 - Jimbo dnes slaví ! Dnes je to přesně na den, kdy se narodil náš D tým, Trixince a Snoopymu :) Letí ted čas nějak moc rychle, ale to se nedá dělat, Jimbo si užil narozeninové focení v Praze, dostal výbornou kost na kousání, na dortíky bohužel není nějak vůbec čas, nějak se nám s nimi nedaří, ale nevadí, až to půjde, tak to napravíme a objednám prostě jeden velký obří dort pro všechny .-) Tak vše nejlepší miminka naše, vše nejlepší Sparky a JImmy (žije v Rakousku) a vše nejlepší Cloonýsku můj milovaný, tam nahoru, máme tě všichni rádi a pořád vzpomínáme :-)

 

 

 

 

15.4.2021 - Maličký Herkules to po bohužel nezvládl :-( Odešel v noci ze 13 na 14 dubna, měl u sebe paničku, nebyl sám, prostě tam nebylo něco dobře, bohužel :( Nicméně mamka Bindy a partička 6 miminek, jsou naprosto v pořádku, tak teď už bude jen a jen lépe :-) PS: Sekce o sportech aneb co nás baví, dodělána :-)

13.4.2021 - Dodělaná stránka Jamimu, Armince, o štěňátkách, už jen sporty, kterým se věnujeme a je hotovo :-)​

 

13.4.2021 - 10tého dubna se narodil vrh po našem Guliverkovi (Every - loving Eurythion of Great Olympia) a Bindy Darest :-) Narodilo se 7 prcků, 4 holky bicolor a 3 kluci tricolor, gratuluju ! Jeden klučík je tedy maličký a zatím bojuje, ale Bindy s paničkou to nevzdávají, dostal jméno Herkules, tak snad dobře zabojuje a zvládne to ! Více o štěńátkách se dočtete ZDE :-) 

 

13.4.2021 - Nemožné se stalo skutečným, poprvé od doby, co se účastníme s Armi virtuálním závodů v canicrossu, jsme na bedně :-) Umístily jsme se na druhém místě ve sprintu na 3 km, mám velkou radost ! Je jasné, že je to na dlouhou dobu zase naposledy, ale potěšilo to moc ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.4.2021 - Přidáno povídání o Mikeym, Lillynce a Trixie, zítra pokračujeme :-)

11.4.2021 - Sepsána sekce IN MEMORIAM a na dalším se bude postupně pracovat ufff :-)

11.4.2021 - spuštění stránek

Dřívější novinky bohužel už neobnovím, vše zůstalo na starých stránkách a je bez šancí to celé dát dohromady, je mi líto :-( Nicméně od teď jak bude chvilka času, se pokusím doplnit, co jsme zvládli za ty dva roky, přidám vzpomínku na naše holčičky, na Renouška, udělám každému stránku, tam snad ty info dohromady dám, páč to mám kupodivu uložené :-) Tak prosím o trpělivost, snad vše bude, zatím se tu s tím učím :-) 

DSC08994-Edit.jpg
beh pro normalne postizene.jpeg
trixi11let.jpg
VZArminka.jpeg
bottom of page